Ekotoxikologická databáze

Pro hledání názvu zadejte do políčka pro vyhledávání název nebo jeho část (dále výraz). Dotazovací systém automaticky vyhledá všechny záznamy začínající zadaným výrazem, pokud takový záznam neexistuje provede hledání zadaného výrazu kdekoliv v názvu. Pokud látku nenajdete zkuste Přesnější hledání
Do políčka pro vyhledávání můžete nyní vložit název látky, CAS N°, EEC, ES nebo molekulovou hmotnost látky a dotazovací systém rozpozná typ výrazu a automaticky vám vyhledá odpovídající záznamy.
Používejte diakritiku pro vyhledávání českých názvů -

Ekotoxikologická databáze je nekomerční projekt jehož cílem je shromáždit informace o chemických látkách zejména s ohledem na jejich nepříznivé účinky.

Přehled zpracovaných záznamů

Tipy a Triky

Způsob používání:
V levé horní části si můžete vybrat jméno chemické látky (k dispozici jsou anglické a české názvy, triviální názvy a obchodní názvy a zkratky). Vlastní hledání je založeno na čísle CAS, které jednoznačně charakterizuje látku nebo směs. Po vyhledání odpovídajících záznamů vyberte příslušnou látku ze seznamu v tomto okně.

Kliknete-li na ikonu (můžete vyzkoušet) objeví se na místě seznamu nalezených látek vybraná oblast. Pokud byste chtěli vidět i další oblast musíte opět vyhledat záznam. Zadáte-li CAS N°" bude nalzení nejrychlejší.
Kliknete-li na CAS N° (můžete vyzkoušet) přesunou se ikony pro jednotlivé oblasti do levé dolní části (teď je tam vidět Legenda). Tak máte možnost postupně prohlížet jednotlivé oblasti aniž byste znovu prováděli vyhledávání látky.  ukázka  ukázka  ukázka

© 1996-2017 RNDr. Pavel Piskač, Vilém Čermák

Valid XHTML 1.0!Valid CSS